> Akce > 2016/2017

Tajný život města – projekt roku 2017

Seminář

V pondělí 20. 3. 2017 jsme se s dětmi vydali na seminář Tajný život města. Náplní celého dne byla práce s tablety, ukázka nových aplikací a samozřejmě také výlet do terénu. Pohybovali jsme se v okolí malenovického hradu a děti si mohli aplikaci Pl@ntNet vyzkoušet v praxi. Zjistili, že práce s tabletem není těžká, ale o to víc zábavná. Děkuji všem za účast a o dalších aktivitách v rámci tohoto projektu Vás budeme informovat.

Tým Tajného života města: JAKUB HUNÁK, KATEŘINA SOLAŘOVÁ, JANA ŽŮRKOVÁ, VENDULA ŠTÁKOVÁ (7. A)

O projektu

Zažili jste už někdy ten moment, že jdete přírodou a vůbec netušíte co kolem vás roste? To se vám už nestane! Už žádné nudné listování v knihách s obrázky rostlin, které jste v životě neviděli! Díky projektu Tajný život města poznáte rozmanitost rostlin, které vám rostou pod okny a dosud jste si jejich krásy a jedinečnosti možná nevšimli.

K poznání přírody kolem sebe můžete využít aplikace Pl@ntNet, která spolupracuje s operačními systémy Android a iOS. Podstatou této aplikace je možnost poznat rostliny, které rostou všude kolem Vás. Aplikace je už volně stažitelná, ale fungovat na 100% bude až se celá zaplní obrázky.

Naše škola se do tohoto projektu zapojila také. Myslíme si, že spojení moderní technologie tabletů a poznávání přírody je to nejlepší, co děti mohou ve svém volném čase dělat. Spojíme příjemné s užitečným :-). Cílem celého projektu je, aby děti více chodily do přírody a zamýšlely se nad tím, co se kolem nich vyskytuje a roste.

Naším úkolem je sestavit 4 – členný tým, který bude zkoumat biodiverzitu v okolí naší školy, popřípadě ve Štípě. Tito vybraní jedinci obdrží tablet, pomocí kterého budou fotit rostliny a společně je pak budeme pojmenovávat a zasílat na centrálu. Tyto fotky se posléze budou posílat do Francie, kde je tým odborníků vyhodnotí a možná právě naše fotografie bude ty pravé do aplikace Pl@ntNet.

Podstatou projektu je pojmenovat co největší množství rostlin po celé Evropě. Jakmile se osoba, která bude mít staženou tuto aplikaci (třeba i v mobilu), dostane ven do přírody, může si pomocí ní pojmenovat kteroukoli rostlinu.

Partneři projektu: VEOLIA, TEREZA, ŽIVICA

Více informací: http://www.tajnyzivotmesta.cz